Nejčastější dotazy – PMU

Zde jsem Vám sepsala nejběžnější dotazy ohledně permanentního make-upu.

 

Co je dobré vědět předtím, než podstoupím permanentní make-up?
Každého klienta vyzývám přečíst si vše o PMU na mých stránkách předtím než se objedná. Nejdůležitější jsou kontraindikace, kdy PMU nelze provést, nebo se nedoporučuje.
Jak se starat o permanentní make-up?
Všechny potřebné informace dostanete po aplikaci. Odnesete si domů velmi podrobné písemné informace, aby jste si mohli vše připomenout.
Je korekce nutná a kdy se provádí?
Ano, jednoznačně. Aplikace PMU je 2 fázový proces. První aplikace pigmentu nemusí kůže přijmout na všech místech, nebo se vyhojí jemněji, tudíž je potřeba korekce, kde se vše doladí, aby byl výsledek 100%. Já na korekci trvám, ten kdo se nedostaví na korekci mezi 6-8 týdnem po první aplikaci, ztrácí záruku a na pozdější reklamaci neberu zřetel.
Jak dlouho permanentní make-up vydrží?
Toto je velmi individuální, záleží na mnoha faktorech, jako je zdravotní stav, typ pleti, věk. Orientačně je to 1 rok až 3 roky, poté je vhodná obnova pigmentu.
Přijímáte klientky, které mají již permanentní make-up dělaný v jiného salonu ?
Pokud již máte starý PMU od jiné stylistky, volím individuální přístup. Po zaslání fotografie, nebo lze osobní konzultace, se rozhodnu, jestli lze obnovu či opravu provést.
Mám permanentní řasy, mohu jít na oční linky?
Nemůžete, je třeba řasy před PMU odstranit a nejméně 14 dnů po aplikaci řasy neaplikovat.
Co nedělat před zákrokem?
Den předem ani v den zákroku nepijte alkohol, kávu, léky na tlumení bolesti a neužívejte psychotropní látky (drogy). 14 dní před zákrokem nenavštěvovat solárium.
Jak dlouho zákrok trvá?
Na každou klientku si vyhrazuji 3 hodiny pro případ, že by se prodloužila prvotní konzultace, vyměření atd. Většinou je hotovo za 2 hodiny.
Chci jít na rty, ale trpím na opary.
Já doporučuji každému alespoň 3 dny před zákrokem nasadit vhodná antivirotika např. Herpesin 400, který Vám předepíše pouze lékař. Vyhnete se tak nepříjemným oparům, které komplikuji proces hojení a žádoucí výsledek. A opravdu nebývají malé.
Vhodná péče o rty před zákrokem.
Ideálně alespoň 10 dní před zákrokem rty mazat vazelínkou, nebo jelením lůjem, pro jejich zvláčnění, aby nebyly příliš suché.
Zajistí mi permanentní make-up zvětšení rtů?
Opticky mírnou úpravou tvaru a vhodně zvolenou technikou možná ano, ale nikdy se PMU neaplikuje přes konturu rtů, kde je kůže již zcela jiného charakteru. Ke zvětšení využijte výplně kyselinou hyaluronovou.
Mohu jít na permanentní make-up v jakékoliv roční době?
Můžete, ale nejméně vhodná doba jsou letní horké měsíce, neboť ošetřenou část nemůžete vystavovat přímému slunci v době hojení což je minimálně 6 týdnů.
Nahradí permanentní make-up plně denní líčení?
Pokud nejste typ, který je zvyklý se líčit výrazně, potom může PMU zcela nahradit líčení. Mám mnoho klientek, které se již nelíčí. Pokud jste zvyklá mít výraznější i denní líčení, poslouží Vám PMU jako podklad, který můžete libovolně zintenzivnit líčidly.

I tak je PMU velkým pomocníkem, hlavně např. v době dovolených u moře, po probuzení,  kdy vypadáte stále upraveně, jste výraznější, a jak tomu říkám já, né již tak nahatě.

Bolí to?
Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Velmi záleží na prahu bolesti. Někoho to nebolí vůbec, jiný něco mírně cítí. Jsou místa citlivější a naopak, kde to necítíte vůbec. Používám ty nejlepší anestetika, abych Vám zajistila co největší komfort při zákroku.

Šárka Kulichovaá Permanentní make up PMU

facebook